Očekávaný výsledek operace může klientka zhodnotit až za 3 měsíce. Do té doby se výsledek může ještě několikrát změnit. V této době také úplně opadnou otoky z obličeje.

Díky miniliftingu mají klientky zvýrazněné kontury obličeje a napnutou pleť v oblasti obličeje a krku. Dále získají odpočinutý a mladistvý vzhled tváře a díky tomu získají pocit většího sebevědomí a větší atraktivity.

Velkou výhodou výkonu je, že minilifting není pro tělo tak náročný jako lifting. Operační rány se rychleji hojí, vzhledem k menšímu rozsahu provedení, vznikají menší otoky a také menší modřiny. Výsledkem je přirozený vzhled pokožky obličeje. Po miniliftingu lze také očekávat nižší riziko vzniku viditelných jizev v obličeji klientek.

Důležitým faktorem, kterému by se měla klientka věnovat, je péče o pokožku. Měla by používat kvalitní kosmetické přípravky, které nebudou narušovat strukturu pokožky, nebudou ji vysušovat a tím pádem podporovat stárnutí pleti. Vhodné jsou kvalitní výživné pleťové krémy, které by měly být zároveň lehké, aby neucpávaly póry a nezatěžovaly pleť svou hutností.

Můžete očekávat, že výsledek miniliftingu má v časově omezený charakter a operační výkon pro omlazení pleti možná budete muset absolvovat po několika letech znovu, nebo podstoupit rovnou facelifting.