Postup výkonu se odvíjí od požadavků klientky a doporučení plastického chirurga. Velmi záleží na tom, jak je kvalitní pokožka klientky, jak jsou na pleti rozmístěny vrásky a jak jsou tyto vrásky hluboké.

Před operací se provede rozsáhlá desinfekce operačního pole. Lékař vydesinfikuje obličejovou část a vlasovou část. Dále si vyměří nadbytky kůže, které bude během výkonu odstraňovat.

Během výkonu dochází po podání lokálního anestetika k napnutí pokožky v problémových partiích obličeje klientky. Nadbytečná kůže se z obličeje odstraní a zpevní se její podkoží. V průběhu operace dojde ke zvednutí měkkých tkání obličeje, které se zafixují v adekvátní poloze, která bude vyhovovat estetickým požadavkům. Nejčastěji se operační jizva vyskytuje v okolí ušního lalůčku. Výkon trvá 40 až 50 minut.

Podkoží se sešívá pomocí vstřebatelných stehů, proto se po operaci nemusí stehy vytahovat. Kožní okraje se sešívají pomocí nitrokožních stehů okolo ušních lalůčků. K sešití operační rány se používají také nevstřebatelné materiály. Operace se zakončuje obvazem celé hlavy klientky.

Minilifting je doporučen klientkám s menším ochabnutím pokožky obličeje, jelikož je tato procedura šetrnější a má menší efekt než klasický facelift.