Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Na které oblasti obličeje je cílen Minilift?
Miniift cílí na povislou, volnou kůži a povislé laloky visící přes čelistní linii.
Jaké jsou nechirurgické možnosti zlepšení v oblasti lícních kostí a krku?
Nechirurgické možnosti zpevnění v těchto oblastech nabízí především radiofrekvenční ošetření nebo mezoterapie. Konkrétně pak Morpheus 8 a Vital Injector.
Lze minilift kombinovat s dalším zákrokem nebo ošetřením?
Zákrok se běžně provádí v kombinaci s dalším výkonem, často například s blefaroplastikou. Pokud zkombinujete s ošetřením radiofrekvencí (Morfeus 8) nebo mikrojehličkováním (mezoterapie), využijete přínos na maximum. Účinek takové kombinace je synergický. Například radiofrekvenční ošetření po miniliftu dále zpevňuje kůži a stimuluje tvorbu kolagenu, což samotná chirurgie neumí. Kombinace vede nejen k pevnější, ale také k hladší pleti a celkově lepšímu estetickému výsledku.
Kdo je ideálním kandidátem na minilift?
Začínáte-li si všímat ochabnutí v obličeji, ale pokožka si stále zachovává určitou pružnost, jste ideálním kandidátem. Většina klientů je ve věku 40 až 50 let, ale zákrok lze úspěšně provést i ve věku 50 až 60 let.
Za jak dlouho uvidím výsledek zákroku?
Neočekávejte jej dříve než za pár měsíců. Snížení otoku a vstřebání případných podlitin je postupné, konečný výsledek je viditelný za 1 – 3 měsíce. Váš vzhled se bude zlepšovat s každým dnem.
Jaké jsou výhody oproti klasickému faceliftu?
Je méně invazivní než tradiční facelift. Kratší doba výkonu. Zkrácená doba rekonvalescence. Minimální řez, disekce a menší pooperační rizika. Rychlejší zotavení, tím pádem dřívější začlenění zpět do sociálního a pracovního života.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.