Pooperační péče

Lékař klientce po výkonu zkontroluje operační ránu, případně udělá její převaz a podá klientce informace s postupy, které by měla po miniliftingu dodržovat. Po operaci může klientka, nejlépe s doprovodem, odejít do domácího ošetření.

Jaký výsledek nebo co mohou klientky očekávat po operaci? Je doporučeno nosit elastický návlek či bandáž na operované části obličeje po 24 hodin denně, alespoň 10 dní po zákroku. Díky tomuto elastickému návleku nevznikají velké otoky a operovaná část obličeje se hojí mnohem efektivněji a rychleji. Tím se také zkracuje období rekonvalescence.

Výhodou miniliftingu je menší zátěž pro pokožku klientky, rychlejší hojení operační rány, nižší riziko vzniku viditelných jizev a především přirozený a mladistvý vzhled obličeje.  

Rekonvalescence

Velkou výhodou miniliftingu je, že mají klientky po výkonu mnohem menší jizvičky, které se hojí opravdu velmi rychle. Návrat k lehkým činnostem a do nenáročného pracovního prostředí (práce v kanceláři), si může klientka naplánovat za 1 až 2 týdny po operaci.

Klidový režim v domácím prostředí by měla každá klientka dodržovat po dobu 5 až 7 dní. Během období klidového režimu by měla mít klientka zvýšený polštář pod hlavou, aby se v oblasti obličeje nehromadily otoky. Pokud má klientka zvýšenou citlivost a bolestivost v oblasti operační rány, může užívat léky od bolesti, které jí doporučí, nebo předepíše operatér. Na bolestivá a oteklá místa v obličeji si může klientka přikládat chladivé obklady. Ty vedou ke zmenšení otoků, ke zmírnění bolesti a k rychlejší rekonvalescenci.

V období rekonvalescence je také vhodné, aby klientka dodržovala určité výživové parametry, kdy si bude dopřávat potraviny s kvalitními bílkovinami, které také zajistí dokonalé zhojení operační rány. Bílkoviny si mohou klientky doplňovat například ve formě masa, jogurtů či sýrů.

Otoky a modřiny, které vzniknou po operaci, se zahojí až za 2 až 3 týdny. Je důležité, aby byla klientka během tohoto období trpělivá, dopřála si dostatek odpočinku a dodržovala veškerá doporučení od lékaře.

Je doporučeno, aby se klientka po výkonu věnovala vyšší ochraně před sluncem. Pokožku by si měla ošetřovat ochrannými krémy s vysokým ochranným faktorem. Dále by se měla klientka po výkonu stranit kouření a pobytu v zakouřených prostorách, protože cigaretový kouř velmi silně působí na stárnutí pleti.

Po výkonu by mělo u klientek také dojít k omezení příjmu alkoholických nápojů a k omezení přísunu kávy a černého čaje. Tyto nápoje velmi zásadně ovlivňují dehydrataci pleti a její stárnutí. Do pitného režimu by měly klientky zahrnout neperlivé nápoje, ředěné a nepřislazované džusy a kvalitní bylinné a ovocné čaje. Dále by měly klientky vyřadit slazené sycené minerálky a limonády. Je důležité si uvědomit, že kvalitní pitný režim působí vysokou mírou na stav naší pleti a pokožky.  

Návrat k namáhavější práci, také k jakémukoliv sportu a plně aktivnímu životu, si může klientka dopřát až po 3 týdnech od výkonu. Po období rekonvalescence vás lékař opět pozve na konzultaci, vyfotografuje si výsledek a společně s vámi jej zhodnotí.