Jako po každé operaci, která porušuje celistvost kůže, může dojít i po miniliftingu k pooperačním komplikacím. Jaké komplikace to mohou být a jak jim předcházet? V první řadě to může být pooperační bolest. Záleží jak vysoký práh bolesti má určitá klientka. Pokud byste bolest vnímala jako nesnesitelnou, nebo by vám znepříjemňovala chvíle odpočinku v období klidového režimu, můžete užívat léky od bolesti – analgetika, které vám předepíše, nebo doporučí operující plastický chirurg. Nadměrná bolestivost obličeje a operační rány se dá také ovlivnit chladnými obklady.

Další komplikací po miniliftingu mohou být velké otoky v obličeji, které se dají zmírnit již zmíněnou bandáží obličeje, spánkem ve zvýšené poloze, či chladnými obklady na obličej.

Možnou komplikací po miniliftingu jsou hematomy, čili modřiny v obličeji. Této komplikaci se pravděpodobně, ať už v menší, či větší míře, nevyhnete. Lze ji však ovlivnit dodržováním doporučeného postupu. Tzn. přikládat si na obličej chladivé obklady a přikládat si po dobu 24 hodin denně bandáže na obličej, podle doporučení operatéra.

Po miniliftingu se může také objevit necitlivost v oblasti operační rány a v jejím okolí. Je to z toho důvodu, že napínání pokožky ovlivní nervový systém kůže. Tento problém ale není vždy nevratný, jen to chce vyčkat nějaký čas, než se vše vrátí do normálu. Pokud by s citlivostí obličejové partie měla klientka problém delší dobu, lze jej řešit rehabilitací obličeje.

Zásadním pooperačním problémem může být infekce v oblasti operační rány. Pokud by měla klientka pocit vyšší bolestivosti operační rány, měla by okolí operační rány zarudlé, měla by zvýšenou teplotu a pokud by z operační rány vytékal hnis, musí ihned kontaktovat kliniku, kde byl výkon proveden a konzultovat problém s lékařem. Ten klientku opět vyšetří a předepíše jí antibiotika a léky od bolesti a proti horečce.

Další pooperační komplikací může být krvácení z operační rány. Pokud se tento problém vyskytne již po návratu domů, ihned kontaktujte kliniku a operatér vám provede revizi operační rány a může upravit její sešití. V neposlední řadě je třeba uvést riziko alergické reakce na podané léky během operace a po operaci.